تاریخچه

تاریخچه LG Global Challenger – مسافت سفرهای تحقیقاتی انجام شده معادل 331 بار دور کره زمین

در طی 21 سال گذشته، شرکت کنندگان در رقابت LG Global Challenger، به سفرهای تحقیقاتی متعددی اعزام شده‌اند که مسافت طی شده در این سفرها، بیش از 331 بار دور زمین بوده است. به طور کلی مسافت طی شده تقریبا  1,323,738 کیلومتر می‌باشد که شامل بازدید از 810 شهر از 62 کشور جهان است. متقاضیان برای این سفرتحقیقاتی، تا سال 2015 حدود 50 هزار نفر، معادل جمعیت یک استادیوم فوتبال برآورد شده‌اند که در طی 20 سال گذشته شمار زیادی از متقاضیان از بین دانشجویان مقطع کارشناسی در رشته های مختلف بوده‌اند. شرکت ال‌جی 690 تیم با2,620  عضو برای این سفرتحقیقاتی تشکیل داده است.

 

روند تغییرات در LG Global Challenger

Picture2

در اولین سفر  LG Global challenger در سال 1955، موضوع که برای این سفرتحقیقاتی انتخاب شد، مربوط به صنعت و پیشرفت تکنولوژی بود، که شامل موضوعاتی از قبیل ” مطالعه موردی استفاده از شرکت‌ها در زمینه مدیریت صنعتی ” و ” تشخیص و شناسایی سرعت شبکه اطلاعات در قرن 21″ می‌‌شد. بعد از سال 2000 میلادی این موضوعات به صورت گسترده‌ از سیستم‎های جوامع پیشرفته به مسائل فرهنگی تنوع پیدا کرد. به عنوان مثال “مطالعه بر بهبود زمین بازی کودکان”، “ارتقا وافزایش کیفیت آسایشگاه معلولین “، “فعال کردن و توسعه بخشیدن به جشنواره مدل کره ای از طریق تجزیه و تحلیل جشنواره فرهنگ مدرن”، “مطالعه در مورد خدمات مدرن برای نگهداری متوفیان در کشورهای اروپایی و مقایسه وتحقیق آن با مدل‌های موجود در کره ” و غیره. علاوه بر این، همانطور که حوزه‌های فناوری اطلاعات در حال گسترش است، در سال 2003 ، فناوری اطلاعات(IT) به 4 رشته‌ کاربردی موجود شامل “علوم طبیعی”، “اقتصاد و مدیریت”، “علوم انسانی و اجتماعی” و “فرهنگ، هنر و ورزش”، اضافه شد. این توسعه به موازات رشته‌های فناوری High tech از قبیل مدیریت بازرگانی، RFID، انرژی‌های نو و جایگزین و همچنین انرژی‌های هیدروژنی می‌باشد.

نتیجه رقابت LG Global Challenger

Picture3

گزارش‌های حاصل از نتیجه سفرهای تحقیقاتی انجام شده، به عنوان منبع تحقیقاتی در فناوری مدرن، بهبود فرهنگ در کره و در آینده در ایران استفاده خواهد شد. “مجموعه‌های فرهنگی دارای سالن‌های نمایش فیلم متعدد در کشورهای توسعه یافته” در سال 1966، پایه و اساسی برای ایجاد پردیس‌های سینمایی در کره شد. اطلاعات و داده‌های نتیجه سفرهای تحقیقاتی با موضوعات “مفهوم جدید اتوبوس‌رانی برای حل معضل ترافیک” در سال 2002 و “مونو ریل، چشم‌انداز آینده حمل و نقل کره” در سال 2005 که توسط مقامات دولتی درخواست داده شده بود، به عنوان مقاله‌های تحقیقاتی در سازماندهی سیاست‌های دولتی مورد استفاده قرار گرفت.

امید است نتایج تحقیقات دانشجویان ایرانی نیز، از این پس در جهت توسعه و رشد کشور ایران یه صورت  عملی به کار گرفته شود.