تیم‌های منتخب پروژه

بالاخره انتظارها به سر رسید و 30 تیم برنده پروژه جهانی LG Challenger پس از بررسی و تحلیل دقیق هیئت برجسته داوران انتخاب شدند. حالا نوبت برندگان است که خود را برای مصاحبه حضوری آماده کنند.

از تیم‌های برنده (که نام اعضای آن در جدول انتهای صفحه ارائه شده است) دعوت می‌شود تا در مصاحبه حضوری شرکت کنند. این تیم‌ها باید ظرف 2 هفته برای ارائه طرح خود و برنامه‌ریزی بودجه و هزینه‌های طرحشان در محضر هیئت داوران آماده شوند. هیئت داوران متشکل از اعضای برجسته و شاخص علمی و اساتید دانشگاه‌های برتر کشور هستند که تمام این پروژه‌ها را مورد بررسی دقیق و موشکافی قرار دادند و در نهایت 30 تیم دانشگاهی (که هر تیم متشکل از 4 نفر است) را به عنوان برنده انتخاب کردند. اعضای هیئت داوران شامل اساتید و شخصیت‌های برجسته علمی زیر می‌شود:

پروفسور علی اکبر فرهنگی

  • پدر مدیریت ایران، تحصیلات آکادمیک در زمینه‌های ارتباطات سازمانی، تعاملات انسانی، مدیریت رسانه و اقتصاد
  • فوق دکترای ارتباطات سازمانی -1362 امریکا
  • دکترای ارتباطات (دکترای دوم) دانشکده ارتباطات دانشگاه اوهایو امریکا
  • دکترای مدیریت از مدرسه علوم رفتاری کاربردی و رهبری آموزشی
  • فوق لیسانس جامعه شناسی دانشگاه تهران  1348
  • دوره عالی مدیریت دانشگاه تهران 1351
  • لیسانس مدیریت بازرگانی مدرسه عالی بازرگانی تهران 1346
  • استاد دانشگاه تهران 1378 تا کنون

پروفسور شمس السادات زاهدی

  • تحصیلات آکادمیک در زمینه مدیریت، توسعه پایدار، طراحی و تحلیل سیستم، روابط صنعتی
  • اولین بانوی ایرانی که مدرک دکترای مدیریت گرفته است
  • جایزه استاد برتر دانشگاه در سال 2006
  • استاد دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی،
  • دکترای علوم مدیریت از دانشگاه کِلِر میت امریکا

دکتر بهروز زارعی

  • تحصیلات آکادمیک در زمینه فناوری اطلاعات، علوم سیستم‌ها
  • رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران از سال 2008 تا کنون
  • استاد فناوری اطلاعات دانشگاه تهران از سال 2005 تا کنون و استاد دانشگاه صنعتی شریف از سال 2002 تا 2005
  • دکترای علوم مدیدیت، دانشگاه لانکاستر از سال 1997 تا 2001

دکتر سروش صادق نژاد

  • نایب رییس فدراسیون جهانی روباتیک
  • دکتری مهندسی مکانیک
  • رئیس اداره انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

تیم‌های برنده به عنوان نامزدهای رسمی این رقابت به همراه تعدادی از اساتید در مراسم معرفی حضور پیدا می‌کنند. مدیر عامل شرکت ال‌جی در ایران و مدیران دیگر شرکت‌های وابسته به آن در این مراسم حضور خواهند داشت.

در انتهای مراسم ۵ تیم، از تیم‌های شرکت کننده در LG Global Challenger بر اساس تعهدات، میزان عمل به آن‌ها و میزان علاقمندی انتخاب و معرفی خواهند شد. افراد انتخاب شده طی مدت ۴ روز در دفتر ال‌جی تهران توسط  بخش منابع انسانی آموزش داده می‌شوند. افراد در مورد چشم انداز ال‌جی، رویکرد جهانی ال‌جی، کار گروهی آموزش می‌بینند تا به یک LG Global Challenger  واقعی تبدیل شوند.

photo_2017-01-31_15-36-03

در پروژه جهانی LG Challenger امسال، از میان کل دانشجویان شرکت‌کننده مشتاق علم و تحقیقات، آقایان با کسب بیشترین تعداد سکان‌دار شدند و حدود ۶۶ درصد از پروژه‌ها را آقایان به نام خود ثبت کردند. خانم‌ها نیز با کسب ۳۴ درصد از پروژه‌ها نیز تمامی تلاش خود را برای ارائه بهترین طرح‌های تحقیقاتی انجام دادند.

پس از انتخاب زمینه سفر تحقیقاتی شرکت‌کنندگان می‌توانند موضوع سفر تحقیقاتی را متناسب با زمینه انتخابی سفر، انتخاب کنند. طول دوره این سفر، به مدت ۱۳ شب و ۱۴ روز خواهد بود. گروه ال‌جی این افراد را تحت حمایت کامل مالی از جمله تأمین تمام هزینه‌های رفت و آمد، هزینه اقامت، بیمه و سایر فعالیت‌ها قرار خواهد داد.

در این پروژه، همه تیم‌ها فعالیت‌های خود را از طریق فیلم، عکس و گزارش منتشر خواهند کرد. تمامی اطلاعات جمع‌آوری شده توسط شرکت‌کنندگان بر روی وب سایت LG Global Challenger آپلود می‌شوند. هر ساله، در کره جنوبی نزدیک به ۳۰۰ صفحه از مطالب اینترنتی منتشر شده مورد بازدید بیش از 1.7 میلیون بازدیدکننده قرار می‌گیرد.

فهرست برندگان پروژه جهانی LG Challenger عبارت است از:

نام دانشگاه نام نام خانوادگی مدرک دانشکده
دانشگاه صنعتی شریف مهدی لاوری مهندسی هوافضا مهندسی هوافضا
حسین عشینی مهندسی هوافضا مهندسی هوافضا
سید امین نیشابوری مدیریت کسب وکار MBA مدیریت و اقتصاد
نیما رجبی کویخی مهندسی هوافضا مهندسی هوافضا
دانشگاه سراسري ملاير متين ربيعي ابيانه مهندسي مكانيك مكانيك
محمد عليمحمدي مهندسي عمران عمران معماري
مهدي مظفري مهندسي مكانيك مكانيك
مرتضي ذوالفقاري مهندسي عمران عمران معماري
دانشگاه صنعتی امیرکبیر بهار پیریایی مهندسی پلیمر مهندسی پلیمر و رنگ
شهرزاد محمدپور اصفهان مهندسی برق مهندسی برق
محبوبه متدین مهندسی پلیمر مهندسی پلیمر و رنگ
نیلوفر شیرالی زاده مهندس پلیمر مهندسی پلیمر و رنگ
موسسه آموزش عالی سنا نسیم براتی مهندسی کشاورزی-گیاهان دارویی موسسه آموزش عالی سنا
سیده سمیرا عمادی گیاهان دارویی موسسه سنا
سیده مهراسا صالحی گیاهان دارویی موسسه سنا
لیلا علیپورآقمشهدی گیاهان دارویی موسسه سنا
دانشگاه علم و صنعت نوید قانع مهندسی مواد و متالورژی مهندسی مواد و متالورژی
امید صدیقی مهندسی مواد و متالورژی مواد و متالورژی
حمیدرضا ناطقی مهندسی مواد و متالورژی مهندسی مواد و متالورژی
کیوان داوری آشتیانی مهندسی مواد و متالورژی مهندسی مواد و متالورژی
دانشگاه علم و صنعت بهاره سادات هانی طبایی حمل و نقل ریلی مهندسی راه آهن
ارغوان فکور حمل و نقل ریلی مهندسی راه آهن
سیده سارا حیدری یزدی حمل و نقل ریلی مهندسی راه آهن
مریم آزادی حمل و نقل ریلی مهندسی راه آهن
دانشگاه علم و صنعت علی مردانشاهی مهندسی مکانیک مکانیک
سینا معصومی مهندسی مکانیک مکانیک
امیر سینا فولادی مهندسی عمران عمران
محمد جواد باکر مهندسی مکانیک مکانیک
دانشکده فنی و حرفه ای شریعتی کیمیا تابا نرم افزار دانشکده فنی دانشگاه شریعتی
سحر طالبی نرم افزار دانشکده فنی دانشگاه شریعتی
غزاله دانشیان ثانی نرم افزار دانشکده فنی دانشگاه شریعتی
مرضیه برخی نرم افزار دانشکده فنی دانشگاه شریعتی
دانشگاه صنعتی امیرکبیر سپهر فلاح مهندسی مکانیک مهندسی مکانیک
هادی نجد مکانیک مهندسی مکانیک
امیرمحمد منوچهری مهندسی مکانیک مهندسی مکانیک
مرتضی محققی مهندسی مکانیک مهندسی مکانیک
دانشگاه اصفهان محمد دهشیری فوتونیک فیزیک
سیدمحسن رنجبران فوتونیک فیزیک
علی حیدری فرد فوتونیک فیزیک
امیرمحمد عوض زاده اکولوژی و بیوسیستماتیک گیاهی علوم-زیست شناسی
دانشگاه رازی سید محمد حسین جعفری مهندسی برق فنی مهندسی
رضا آزادی مهندسی برق فنی مهندسی
آرین بختیار مهندسی برق فنی مهندسی
سهراب اختیاری مهندسی برق فنی مهندسی
موسسه غیرانتفاعی شهاب دانش سیده مطهره اکبریان مهندسی معماری غیر انتفاعی شهاب دانش
اعظم احمدزاده مهندسی معماری غیر انتفاعی شهاب دانش
فاطمه داوودی مهندسی معماری غیرانتفاعی شهاب دانش
فاطمه زهرا سالاری مهندسی معماری غیرانتفاعی شهاب دانش
دانشگاه هنر تهران پوریا غفاری ارشد- کارگردانی سینما هنر- سینما تئاتر
محمدعلی غفاری گرافیک هنر- تجسمی
سپهر مومنی ارشد- انیمیشن هنر- سینما تئاتر
محمدحسین معارف ارشد- کارگردانی نمایش هنر- سینما تئآتر
علم وصنعت غزاله طهماسبی فیزیک اتمی فیزیک
ملیحه مهدوی میمند فوتونیک فیزیک
مریم ثنایی شرین بلاغ فیزیک حالت جامد فیزیک
نازنین مؤذن زاده فیزیک فیزیک
دانشگاه علم و صنعت کورش حسینی منجزی مهندسی برق مهندسی برق
مهدی سلیمان زاده مهندسی برق مهندسی برق
محمد جواد فریدنی مهندسی مکانیک مهندسی مکانیک
اشکان عباسی مهندسی برق مهندسی برق
دانشگاه صنعتی شریف علی صالح شریعتی مهندسی مکانیک مهندسی مکانیک
محمد کرمی مهندسی مکانیک مهندسی مکانیک
سید مجتبی صفایی مهندسی برق مهندسی برق
عرفان فاتحی مهندسی مکانیک مهندسی مکانیک
دانشگاه صنعتی امیرکبیر شیدا سادات میرجلالی بندری مهندسی نساجی- تکنولوژی نساجی مهندسی نساجی
زینب بهروزی مهندسی نساجی- تکنولوژی نساجی مهندسی نساجی
فریماه میرگلی مهندسی نساجی- تکنولوژی نساجی مهندسی نساجی
مهشید باریکانی مهندسی نساجی- تکنولوژی نساجی مهندسی نساجی
دانشگاه صنعتی شریف حسین نصر آزادانی مهندسی عمران مهندسی عمران
امین جبینی مهندسی عمران مهندسی عمران
محمدعلی حسینی مهر مهندسی مکانیک مهندسی مکانیک
فرید فاضل مجتهدی مهندسی عمران مهندسی عمران
دانشگاه صنعتی شریف كيارش احساني مهندسی عمران مهندسی عمران
مهدی محسنی مهندسی مکانیک مهندسی مکانیک
مهدی محمد بیگی مهندسی مکانیک مهندسی مکانیک
پوریا آراستی مهندسی مکانیک مهندسی مکانیک
دانشگاه تهران هیلدا طاهری پوراصفهانی طراحی صنعتی طراحی صنعتی
ونوس جلالی طراحی صنعتی طراحی صنعتی
سپیده مهربد طراحی صنعتی طراحی صنعتی
زهرا‍ کرمی طراحی صنعتی طراحی صنعتی
دانشگاه تهران الناز مرتاضی مهربانی مهندسی معماری منظر تهران – هنرهای زیبا
فاطمه حاجوی مهندسی معماری منظر تهران – هنرهای زیبا
مهدا فروغی مهندسی معماری منظر تهران – پردیس هنر های زیبا
مینا میرجلیلی مهندسی برق – کنترل تهران – فنی مهندسی
دانشگاه تهران نسترن ممتحنی مهندسی مکانیک فنی
زهرا فلاح مدواری مهندسی مکانیک فنی
دلارام آقاجانی کلامسری مهندسی مکانیک فنی
نگین مسلمی نجارکلایی مهندسی صنایع فنی
دانشگاه تهران فریبا مشهدی معماری پر دیس فارابی دانشگاه تهران
مهتاب باقری ها کلیشمی معماری پردیس فارابی دانشگاه تهران
سیده زینب علویان معماری پردیس فارابی دانشگاه تهران
نغمه الفت معماری پردیس فارابی دانشگاه تهران
دانشگاه علم و صنعت ساسان غفاری طراحی صنعتی معماری و شهرسازی
مجتبی هداوند طراحی صنعتی معماری و شهرسازی
امین رضا شکوهی طراحی صنعتی معماری و شهرسازی
علی یوسفی طراحی صنعتی معماری و شهرسازی
دانشگاه صنعتی امیرکبیر میلاد حسینی مهندسی پلیمر مهندسی پلیمر
عرفان یاری مهندسی پلیمر-صنایع پلیمر مهندسی پلیمر-صنایع پلیمر
عماد دهقانی محمدابادی مهندسی پلیمر و رنگ مهندسی پلیمر و رنگ
سینا دباغ مهندسی پلیمر مهندسی پلیمر و رنگ
علم و صنعت ایران امیرحسین نجفیان مهندسی شیمی مهندسی شیمی
ایمان توکل مهندسی شیمی مهندسی شیمی
ادیب شعبانی مهندسی شیمی مهندسی شیمی
احمدرضا آقاخانی حاجی آقا مهندسی شیمی مهندسی شیمی
دانشگاه آزاد اسلامی قزوین رضا قوامی پور کومله برق الکترونیک برق و رايانه
ابراهیم حاجتی پیشه وری مهندسی پزشکی برق و رايانه
پدرام سالخورده ضيابري برق الکترونیک برق و رايانه
مهدي محمدزاده شبكه هاي كامپيوتري برق و رايانه
علم و صنعت ایران عباس پورهدایت هشجین مهندسی پزشکی مهندسی برق
سید محمد حسن شریفی نانوشیمی شیمی
سعید امانی مهندسی خودرو مهندسی خودرو
پژمان کورانی مهندسی خودرو مهندسی خودرو
آزاد اسلامی واحد اصفهان مهدی معنوی مهندسی معماری مهندسی معماری
امین رضایی مهندسی معماری مهندسی معماری
محمد جواد جولایی زادگان مهندسی معماری مهندسی معماری
مهدی مسائلی مهندسی معماری مهندسی معماری
دانشگاه صنعتی شریف پیمان محسنی کیاسری کامپیوتر کامپیوتر
علی نعمتی چاری نرم افزار کامپیوتر
میعاد لقایی کامپیوتر کامپیوتر
مححمدحسن کوششی کامپیوتر کامپیوتر