همراه با چلنجری‌ها در چالش باشید اما داوری کنید!

ﺳﻪشنبه 29 خرداد 1397

مرحله نیمه نهایی مسابقات ال جی چلنجر با حضور ۳۰ تیم برگزار شد.

در مسابقات ال‌جی چلنجر امسال، هر کدام از شما یک داورید! در دومین دوره از مسابقات ال‌جی چلنجر ایران، دوشادوش هیئت داوران باشید و از میان ۳۰ تیم منتخب ال‌جی به ۵ پروژه تحقیقاتی برگزیده امسال رأی دهید.

سری دوم مسابقه ال‌جی چلنجر بعد از استقبال پرشور دانشجویان ایرانی و بررسی صد‌ها طرح، به مرحله داوری برای انتخاب ۵ تیم نهایی رسید. این مرحله در باغ کتاب تهران از تاریخ ۱۰ تا ۲۲ خرداد برگزار شد و ۳۰ تیم برگزیده به ارائه طرح‌های خود و هدفشان از سفر پرداختند.

2

3

داوران این مسابقه که از دانشگاه‌های برتر کشور دعوت شده‌اند، امکان‌پذیری و جذابیت طرح‌ها را بررسی کردند. دانشجویان در این رویداد از طرح تحقیقاتی خود برای سفر به کشور انتخابی، با توجه به موضوع و طرح دفاع کرده تا علاوه بر مزایای تحقیقاتی، شانس خود را برای برنده شدن جایزه‌ نقدی به مبلغ ۱۲ هزار دلار امتحان کنند.

5

6

اعضای تیم برگزیده، با توجه به طرح، سفر تحقیقاتی را در طول ۲ هفته به منظور انجام فعالیت‌های تحقیقاتی در سازمان‌های دولتی، آزمایشگاه‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و نهادهای اجتماعی کشور انتخابی سپری خواهند کرد.

7

۵ تیم برگزیده سال گذشته نیز در روز ۲۲ خردادماه، نتیجه زحمات خود را ارائه کردند و به امید برنده شدن جایزه ۱۲ هزار دلاری وارد میدان شدند تا نتیجه سفر خود را به اطلاع داوران رسانده و از ثمره این سفر هیجان‌انگیز دفاع کنند. این پنج‌ تیم هرکدام حوزه متفاوتی انتخاب کرده و مقصد خاص خود را داشتند.

9

گروه دانشگاه صنعتی امیرکبیر با موضوع حفاظ ایمنی مترو به کره جنوبی سفر کرد. یک گروه دیگر هم از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، به سمت کره رفت و روی روش‌های متنوع تفکیک از مبدأ در مؤسسات تجاری کشورهای توسعه‌یافته تحقیق کرد. گروه دانشگاه علم و صنعت هم با موضوع بازیافت تایرها برای استفاده در صنعت راه‌آهن به سمت اسپانیا راهی شده بود. کام‌جویی در آموزش موضوعی بود که گروه دانشگاه هنر تهران را به فنلاند کشاند. تیم دیگری از دانشگاه تهران نیز با موضوع Design for Community Well-being Through Cultural Emotions راهی ایتالیا شده بود.

تیم‌های برگزیده سال ۱۳۹۶، طی این سفرهای تحقیقاتی همه فعالیت‌های خود را از طریق فیلم، عکس و گزارش منتشر کردند. این اطلاعات در وبلاگ ال‌جی و وب‌سایت ال‌جی چلنجر آپلود و منتشر شد و تاکنون مورد بازدید کاربران بسیار زیادی قرار گرفته است.

جلسات مصاحبه و دفاع از طرح تحقیقاتی ۳۰ تیم برتر و سفرهای تحقیقاتی ۵ تیم برگزیده سری اول از پروژه جهانی ال‌جی چلنجر در ۴ قسمت و ۴ روز پیاپی از امروز در وب سایت آپارات منتشر خواهد شد. شما عزیزان و علاقه‌مندان به پروژه جهانی ال‌جی چلنجر می‌توانید نخستین قسمت از گزارش جلسه مصاحبه و داوری را امروز، سه شنبه ۲۹ خرداد ماه، مشاهده کنید.

8643e6e2-4393-4964-9f3e-cbd7d55071a1

نکته مهم: برخلاف سال گذشته، در سری دوم از این مسابقات، همه کاربران و علاقه‌مندان به پروژه جهانی ال‌جی چلنجر با رأی خود در نتیجه مسابقات سهیم خواهند بود.

تمامی کاربران عزیز می‌توانند از امروز به مدت ۴ روز متوالی با مراجعه به وب سایت آپارات جلسات دفاع تیم‌های برگزیده را مشاهده کرده و در نهایت با استفاده از سامانه پیامکی ۱۰۰۰۲۱۸۳۵۸۳ از طرح تحقیقاتی مورد نظر خود حمایت کنند. همه آرایی که از طریق پیامک توسط شرکت ال‌جی دریافت می‌شوند، در داوری نهایی اعمال شده و ۵ تیم برتری که امسال شانس رفتن به سفرهای تحقیقاتی را پیدا خواهند کرد مشخص می‌شوند.

تنها با یک پیامک به هیئت داوری بپیوندید و تیم برگزیده خود را به عنوان تیم ال‌جی چلنجر راهی سفر تحقیقاتی پر از چالش کنید.