گزارش تصویری: اولین جلسه دفاع از پروژه تحقیقاتی ال‌جی چلنجر

چهارشنبه 30 خرداد 1397

عصر دیروز، اولین قسمت از جلسه مصاحبه و داوری پروژه جهانی ال‌جی چلنجر ایران در وب سایت آپارات منتشر شد.

30 تیم شرکت کننده در پروژه ال‌‌چلنجر امسال به سه قسمت تقسیم شدند. بنابراین، هر 10 تیم در یک روز به دفاع از طرح تحقیقاتی خود در حضور هیئت داوران در باغ کتاب تهران می‌پردازد.

در این قسمت، شاهد دفاع 10 تیم خواهیم بود که در انتهای آن با رأی هیئت داوران 5 تیم حذف می‌شوند و 5 تیم باقی مانده که منتظر آرای شما هستند به مرحله نیمه نهایی راه پیدا خواهند کردند.

a

هر کدام از تیم‌ها 10 دقیقه فرصت دارند تا طرح تحقیقاتی خود را توصیف کرده و مزایای آن و اجرایی شدنشن در ایران را با بهترین اجرا شرح دهند.

آقای دکتر بهروز زارعی (عضو هیئت علمی دانشگاه تهران)، دکتر سروش صادق نژاد (عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر) و دکتر کیان جعفری (عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی) از اعضای بلندمرتبه هیئت داوران در مسابقات ال‌جی چلنجر هستند.

پس از پایان این سه جلسه، با رأی شما علاقه‌مندان به این پروژه از طریق سامانه پیامکی و رأی هیئت داوران در نهایت 15 تیم به مرحله نیمه نهایی خواهند رسید. از میان این 15 تیم، باز هم با همان سیستم رأی‌گیری و با تکیه بر امتیازاتی که بر مبنای فاکتورهای مد نظر هیئت داوران توسط هر گروه کسب شده است، 5 تیم نهایی یا به عبارتی 5 چلنجر اصلی امسال انتخاب خواهند شد و آماده سفر می‌شوند.

هر گروهی که بیشترین رأی را کسب کند 3 امتیاز، گروه بعدی 2 امتیاز و گروه پس از آن یک امتیاز را از آن خود خواهد کرد. این امتیازات در روز چهارم، یعنی در روزی که داوری نهایی برای انتخاب 5 تیم برگزیده انجام می‌شود سرنوشت‌ساز خواهد بود.

اولین قسمت از جلسه مصاحبه و دفاع 10 تیم اول ال‌جی چلنجر را در ویدئوی زیر به طور کامل مشاهده کنید و پس از داوری نهایی و انتخاب 5 تیم برتر از میان این 10 تیم توسط هیئت داوران، شما کاربران و علاقه‌مندان به پروژه جهانی ال‌جی چلنجر به مدت 24 ساعت می‌توانید از طریق سامانه پیامکی ۱۰۰۰۲۱۸۳۵۸۳ به یکی از 5 تیم برگزیده روز اول رأی داده و از آن حمایت کنید تا به عنوان چلنجرهای اصلی انتخاب شود.

5 تیم منتخب از میان 10 گروه اول
گروه 128: سرگروه: افسانه هدایت/ دانشگاه علم و صنعت، رشته مهندسی مکانیک / سرعت‌گیر هوشمند / سوئد
گروه 298: سرگروه فاطمه محمدی فرد/ دانشکده شریعتی، رشته الکترونیک / کشاورزی عمودی و لایه لایه / ژاپن
گروه 229: سرگروه: عسل یوسفی/ دانشگاه امیرکبیر، رشته مهندسی پلیمر/ بازیافت زباله‌های الکترونیک/ هلند
گروه 236: سرگروه: امیر شفیعی/ دانشگاه امیر کبیر، رشته مهندسی عمران/ سیستم هشدار سریع لرزه‌ای/ ژاپن
گروه 377: سرگروه: سیدعرفان موسوی/ دانشگاه اصفهان مهندسی شیمی/ کاهش آلودگی هوا از طریق نمای ساختمان/ ژاپن

لازم به ذکر است که دومین جلسه مصاحبه و دفاع 10 تیم دوم شرکت‌کننده امروز در وب سایت آپارات منتشر خواهد شد. منتظر انتشار آن در وبلاگ ال‌جی هم باشید.

پس تا دیر نشده عجله کنید.