گزارش تصویری: دومین جلسه دفاع از پروژه تحقیقاتی ال‌جی چلنجر

پنجشنبه 31 خرداد 1397

ساعاتی پیش، دومین قسمت از جلسه مصاحبه و داوری پروژه جهانی ال‌جی چلنجر ایران در وب سایت آپارات منتشر شد.

30 تیم شرکت کننده در پروژه ال‌‌چلنجر امسال به سه قسمت تقسیم شدند. بنابراین، هر 10 تیم در یک روز به دفاع از طرح تحقیقاتی خود در حضور هیئت داوران در باغ کتاب تهران می‌پردازد.

در این قسمت، شاهد دفاع 10 تیم دوم خواهیم بود که در انتهای آن با رأی هیئت داوران 5 تیم حذف می‌شوند و 5 تیم باقی مانده که منتظر آرای شما هستند به مرحله نیمه نهایی راه پیدا خواهند کردند.

a

هر کدام از تیم‌ها 10 دقیقه فرصت دارند تا طرح تحقیقاتی خود را توصیف کرده و مزایای آن و اجرایی شدنشن در ایران را با بهترین اجرا شرح دهند.

آقای دکتر بهروز زارعی (عضو هیئت علمی دانشگاه تهران)، دکتر سروش صادق نژاد (عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر) و دکتر کیان جعفری (عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی) از اعضای بلندمرتبه هیئت داوران در مسابقات ال‌جی چلنجر هستند.

پس از پایان این سه جلسه، با رأی شما علاقه‌مندان به این پروژه از طریق سامانه پیامکی و رأی هیئت داوران در نهایت 15 تیم به مرحله نیمه نهایی خواهند رسید. از میان این 15 تیم، باز هم با همان سیستم رأی‌گیری و با تکیه بر امتیازاتی که بر مبنای فاکتورهای مد نظر هیئت داوران توسط هر گروه کسب شده است، 5 تیم نهایی یا به عبارتی 5 چلنجر اصلی امسال انتخاب خواهند شد و آماده سفر می‌شوند.

هر گروهی که بیشترین رأی را کسب کند 3 امتیاز، گروه بعدی 2 امتیاز و گروه پس از آن یک امتیاز را از آن خود خواهد کرد. این امتیازات در روز چهارم، یعنی در روزی که داوری نهایی برای انتخاب 5 تیم برگزیده انجام می‌شود سرنوشت‌ساز خواهد بود.

دومین قسمت از جلسه مصاحبه و دفاع 10 تیم اول ال‌جی چلنجر را در ویدئوی زیر به طور کامل مشاهده کنید و پس از داوری نهایی و انتخاب 5 تیم برتر از میان این 10 تیم توسط هیئت داوران، شما کاربران و علاقه‌مندان به پروژه جهانی ال‌جی چلنجر به مدت 24 ساعت می‌توانید از طریق سامانه پیامکی ۱۰۰۰۲۱۸۳۵۸۳ به یکی از 5 تیم برگزیده روز دوم رأی داده و با ارسال شماره گروه به این سامانه از آن حمایت کنید تا به عنوان چلنجرهای اصلی انتخاب شود.

5 تیم منتخب از میان 10 گروه دوم
گروه 345: سرگروه: مهدیه رمضانی/ دانشگاه قم، رشته فیزیک/ تولید انرژی از طریق کف‌پوش‌های هوشمند / ایتالیا
گروه 310: سرگروه: سجاد پیک آذر/ دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب، رشته عمران/ مدیریرت بحران با تمرکز بر سازه‌های اسکان موقت/ ژاپن
گروه 230: سرگروه: فؤاد زارعی/ دانشگاه تهران، رشته مهندسی برق/ تاثیر شتاب دهنده‌ها بر اشتغال/ انگلستان
گروه 352: سرگروه: علی سلیمانی/ دانشگاه علم وصنعت ایران، رشته مهندسی مکانیک/ آب شیرین‌کن خورشیدی فراصوت/ چین
گروه 242: سرگروه: مجتبی نورورزپور/ دانشگاه علم و صنعت ایران، رشته مهندسی مکانیک/ نیروگاه شناور خورشیدی/ ژاپن

لازم به ذکر است که سومین جلسه مصاحبه و دفاع 10 تیم سوم شرکت‌کننده فردا در وب سایت آپارات منتشر خواهد شد. منتظر انتشار آن در وبلاگ ال‌جی هم باشید.

پس تا دیر نشده عجله کنید.